wtorek, 07 grudnia 2010
Agata Christie "Autobiografia"

Niespodziewanie zupełnie wpadłam po uszy w wiktoriański świat - czytam "Autobiografię" Agaty Christie, i jestem na etapie jej dziecięcych i młodzieńczych lat.

Ze względu na domek dla lalek bardzo mnie interesuje codzienne życie z pierwszych dziesięcioleci XX wieku. Zatrzymujemy się na 1935 roku, więc wszystko co "przed" to potencjalna inspiracja.

21:50, alienora , czytam
Link Dodaj komentarz »
środa, 20 października 2010
W proch się obrócisz

I ja wpadłam w zachwyt nad skandynawskimi kryminałami:)))

Idę zanurzyć sięw pianie na wielki finał - zostało mi 60 stron!

23:06, alienora , czytam
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 12 października 2010
Dobranoc Panie Holmes

Reaktywacja bloga:)))

Wystarczył jeden rzut okiem na okładkę i wiedziałam, że mi się ta książka spodoba.

21:53, alienora , czytam
Link Dodaj komentarz »
środa, 03 lutego 2010
Szachista - Robert Loehr

"Szachista"  Robert Loehr - uwaga, bo bardzo wciąga:) 

07:55, alienora , czytam
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 26 listopada 2009
Potwór i Panna - Julian Rebes

Okładka mnie przyciągnęła - stare ryciny wodnych stworzeń, zadziwiłam się, bo takie okładki kojarzą mi siez latami 80tymi, a ksiązka wydana w tym roku. Moja ulubiona pani bibliotekarka powiedziała, że ksiązka jest taka straszna, że nie można jej czytać. Więc musiałam ją zabrac do domu.

Jestem po pierwszym rozdziale. Pomysłowo - muszę przetrawić to co przeczytałam. Narracja nietypowa i czytelnik musi być czujny. A po zakończeniu porcji na dzisiaj zapragnęłam pomedytować, coby trochę pozytywnych myśli i wrażeń w świat wypuścić.

23:45, alienora , czytam
Link Dodaj komentarz »
środa, 11 listopada 2009
Twilight

No dobra - wreszcie zaczęłam czytać "Zmierzch". Ciekawe czy mnie też szaleństwo ogarnie:)))

Jeszcze nie umiem powiedzieć czy to dobrze czy źle, że zanim poznam treść książki wiem jak na potrzeby filmu zobrazowano bohaterów, i już wyjścia nie mam, muszę tak właśnie ich sobie wyobrażać. Bella jest ok, co do Edwarda się jeszcze nie zdecydowałam. Ale jego lalek produkcji R.Tonnera jest bardzo fajny - na zlocie lalkowym naocznie to stwierdziłam.

Idę czytać:)))

21:36, alienora , czytam
Link Komentarze (2) »
wtorek, 22 września 2009
Rzeźnik drzew

Dużo się w przeciągu ostatniego tygodnia wydarzyło - nieodwracalne zmiany nastąpiły - za nimi będą następne. Mam teraz trochę czasu dla siebie i dzieci. Czytelniczo: z wciągających lektur trafiło na "Rzeźnika drzew" Andrzeja Pilipiuka - opowiadanka z dreszczykami - takie jak lubię. Wypada się chwalić, że z jednego roku archeologii jesteśmy z autorem, i razem na średniowiecze chodziliśmy? Pewnie, że wypada:)))

19:31, alienora , czytam
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 25 sierpnia 2009
Ballada o Narayamie

Wyprzedaję chińsko-japońskie babskie czytadła - w ich miejsce kupuję rózniaste opowieści niesamowite - no Powrót do Przeszłości jak nic:)))

Czytam teraz Balladę o Narayamie - opowieści niesamowite z prozy japońskiej.

Na obrazku Mujina z opowiadanka Koizumi Yakumo (Lafcaido Hearn) - z wydania zbioru opowiadań Kwaidan z 1932 roku. W moim zbiorku to opowiadanie nosi tytuł "Przygoda kupca".  Swoją drogą ciekawa jestem czemu tłumaczy tak korci, żeby kombinować z tłumaczeniem oryginalnych tytułów. Czemu nie mogła być "Mujina"?

Czyham na Kwaidan:))))

Jak to miło, że Jabłuszkowe Dziewczynki mają oczy i jako taki zarys nosa.... bo inaczej... brrr...

22:28, alienora , czytam
Link Dodaj komentarz »
środa, 01 kwietnia 2009
Moja wielka miłość

Są takie rzeczy, bez których sie po prostu nie da żyć.... Ja muszę czytać. Uciekam w te litery, w te historie... Zamiast gapić się w tramwaju w okno ja po prostu przechodzę do innego swiata. Instytucja biblioteki poblicznej powinna dostać Nagrodę Nobla. To moja Mekka - bo żadko kupuje książki na własność. Przyzwyczaiłam już córki do wybierania sobie książek na moje konto. Nadszedł właśnie czas, żeby zamiast jednej wspólnej mogły sobie wybierać po jednej na każdą. Młodsza tomiszcze o zwierzętach dostała, starsza wierszyki z morałami - dzisiaj na mój wybór (trafiony zresztą)zdać się musiały.

A ja przez najblizsze dni będę się raczyła takimi pozycjami:

"Ekspedycja Kolitz" Katarzyna Rygiel; "Anioł Panny Garnet"Salley Vickers; "Gargulec"Andrew Davidson.

Pełnia szczęścia w każdej z nas:)))

Czytająca dziewczyna (1878) Charles Edward Perugini

23:32, alienora , czytam
Link Dodaj komentarz »