wtorek, 12 stycznia 2010
zima na wesołej wsi

Zima w mieście to niedo końca fajna sprawa - szczególnie jeśli zamiast 40 jedzie się do pracy 120 minut. Ale na wsi, w weekend, kiedy człowiek się nie musi spieszyć, to coś cudownego:)))

08:26, alienora , nature
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 03 sierpnia 2009
Rumburak wypoczywający

Zatargałam do japońskiego ogródka ławeczkę lalkową - na sesje fotograficzne - przy okazji Rumburak załapał się na piękne zdjęcia. Posadziłam go na ławeczce osobiście, przyznaję się bez bicia... ale potem... kot po prostu pozował, i po skończeniu zdjęć, wcale nie chciał sobie pójść....:)))

21:43, alienora , nature
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 13 lipca 2009
Lampyris noctiluca w moim ogrodzie!!!

O rany! Pierwszy raz w życiu widziałam świetlika świętojańskiego! A dokładnie jego samicę - która świecacym odwlokiem przywabiała samca, a heheh ja przylazlam, i jeszcze raz wróciłam potem z latarką - coby się przekonać, że to świetlik, a nie czarodziejski kryształek z nieba:)))

Dokładnie na taki kolorek świeciła! Ciekawe rzeczy na wikipedii podają: światełko włączać i wyłaczać moga kiedy chcą (dobra wiadomość, bo świeciłam na nią trochę latarką - ciekawość mnie wręcz zobowiązuje do takich czynów - na koniec zaczęła gasnąć). Dorosłe osobniki nie pobierają pokarmu i żyją dosyć krótko.

23:11, alienora , nature
Link Dodaj komentarz »