poniedziałek, 24 sierpnia 2009
Lala i Lola blog

A niech swoim życiem sobie żyją na własnym blogu:

http://lalailola.blox.pl/html

niedziela, 21 czerwca 2009
poszerzamy horyzonty smakowe

Wybrałysmy się na obchód nowych wypasionych delikatesów - cuda niewidy tam sprzedają. Bardzo mnie to cieszy, bo pod nosem wszystko będe miała, i nie bede musiała zbaczać z drogi do Kuchni Świata.

Kupiłam dziewczynkom japońskie snaki - coby zobaczyły, że nie tylko chipsy się je jak ma się ochotę na pikantnego chrupacza.

Lalicja szybko wykryła w środku wodorosty i próbowała je omijać.... ehh... Nie mogę pojąć jak moja rodzona córka może nie lubić wodorostów... No ale w sumie ładnie poszło, zielone fasolki i groszki miały na tyle delikatny posmak wasabi, że dzieci nie poczuły ognia w paszczach. A ja ośmielona pozytywnym wynikiem eksperymentu wypatrzę im znów niedługo jakąś nowinkę smakową:)

wtorek, 16 czerwca 2009
5 miłych rzeczy moich dzieci

Wczoraj zaczęłyśmy, dzisiaj juz same dziewczynki mi przypominały: A jeszcze pięc rzeczy miłych!!! Lali dzisiaj juz gladko to poszło, Lola troszkę się siłowała, ale wszystko z czasem przyjdzie:)))

Lalicji przyda się więcej pozytywnych myśli - widzę, że często skupia się na tym, co ją martwi, i gniewa. Ponieważ sama właśnie jestem na etapie wyzbywania się tego typu emocji, udało mi się to dostrzec u Lali.

Frederick Leighton "Mother and child". My sobie tak polegujemy przed spaniem, na łóżku z książką. Tylko, że musi się na mnie dwójka dzieci oprzeć:))))

wtorek, 26 maja 2009
Lato w dolinie Muminków

Sobotnia wyprawa do kina na Muminki - zaliczona:))))

Dziewczynki troszkę się wierciły, ja prawie odpłynęłam:))) ale wyszłysmy z kina pozytywnie naładowane - film taki jaki pamiętam z dzieciństwa, spokojny, klimatyczny, staroświecki. I były w nim moje ulubione muszelki na rabatach Mamusi Muminka:)))

wtorek, 21 kwietnia 2009
Kometa nad Doliną Muminków

Dziewczynki zakończyły dzień pierwszym rozdziałem "Komety nad Doliną Muminków". Jak się cieszę, że wreszcie dorosły do tych książek - jeszcze przed narodzinami Ali kupiłam całą serię:)))

Muminki to moja ukochana dobranocka. W wersji Se-Ma-Forowej rzecz jasna: