poniedziałek, 31 sierpnia 2009
Kuchary i Szierab Dzialtsen Rinpocze

Niespodziewanie trochę, ale jadę na kurs do Kuchar:))) I wielka niespodzianka, bo wcześniej niż myślalam schronienie będę mogła przyjąć:)))

wtorek, 25 sierpnia 2009
Ballada o Narayamie

Wyprzedaję chińsko-japońskie babskie czytadła - w ich miejsce kupuję rózniaste opowieści niesamowite - no Powrót do Przeszłości jak nic:)))

Czytam teraz Balladę o Narayamie - opowieści niesamowite z prozy japońskiej.

Na obrazku Mujina z opowiadanka Koizumi Yakumo (Lafcaido Hearn) - z wydania zbioru opowiadań Kwaidan z 1932 roku. W moim zbiorku to opowiadanie nosi tytuł "Przygoda kupca".  Swoją drogą ciekawa jestem czemu tłumaczy tak korci, żeby kombinować z tłumaczeniem oryginalnych tytułów. Czemu nie mogła być "Mujina"?

Czyham na Kwaidan:))))

Jak to miło, że Jabłuszkowe Dziewczynki mają oczy i jako taki zarys nosa.... bo inaczej... brrr...

22:28, alienora , czytam
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 24 sierpnia 2009
Lala i Lola blog

A niech swoim życiem sobie żyją na własnym blogu:

http://lalailola.blox.pl/html

wtorek, 18 sierpnia 2009
Miasto Konstantyna

Odkrywam na nowo "źródła" do mojej osoby. Zaczytana znów jestem w Regine Pernoud i zorientowałam się (zreszta nie po raz pierwszy .....), że bardzo bym chciała zobaczyć..... Konstantynopol. Tak wyglądał w średniowieczu:

Zabawne - mogę zobaczyć Stambuł a jednocześnie boję się, że się rozczaruję, bo to nie będzie Konstantynopol, który mam przed oczami... Już kiedyś miałam to dziwne wrażenie czekania na coś co nie ma prawa się wydarzyć, bo jest przeszłością, ale było tu gdzie stoję... - kiedy chadzałam z Karguleną na wieczorne spacery i "przecinaliśmy drogi" Ruth Altbeker między Lesznem a Nowolipiem.

poniedziałek, 03 sierpnia 2009
Rumburak wypoczywający

Zatargałam do japońskiego ogródka ławeczkę lalkową - na sesje fotograficzne - przy okazji Rumburak załapał się na piękne zdjęcia. Posadziłam go na ławeczce osobiście, przyznaję się bez bicia... ale potem... kot po prostu pozował, i po skończeniu zdjęć, wcale nie chciał sobie pójść....:)))

21:43, alienora , nature
Link Dodaj komentarz »